باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)

دانلود رایگان کتاب اسطرلاب [ شمارشگر نجومی ] به صورت PDF + فیلم

دانلود کتاب اسطرلاب یا شمارشگر نجومی بصورت کامل پی دی اف

دانلود رایگان کتاب اسطرلاب یا شمارشگر نجومی با لینک مستقیم بصورت PDF

اسطرلاب چیست ؟ چطور از اسطرلاب استفاده کنیم ؟ اسطرلاب چگونه ساخته شد ؟ اسطرلاب چگونه کار میکند ؟ اسطرلاب چطور ساخته شد ؟ مخترع اسطرلاب کیست ؟ چه کسی اسطرلاب را ساخت ؟ چه کسی اسطرلاب را اختراع کرد ؟ نحوه کار با اسطرلاب؟ چگونگی استفاده از اسطرلاب؟ سوالاتی هستند که شاید ذهن شما را نیز درگیر خود کرده باشد پس بیدرنگ کتاب اسطرلاب یا شمارشگر نجومی را دانلود و فیلمی که در انتهای پست هست را نیز از سایت دانلود پلاس تماشا کنید.

اُسطُرلاب (به یونانی: اَسْترُلابُن (ἁστρολάβον)؛ اَسْترُن (ἄστρον)، ستاره + لامبانِئین (λαμβάνω)، گرفتن)، (به پارسی باستان:استاره‌یاب) است. اسطرلاب وسیله‌ای در نجوم رصدی بوده و اکنون بیشتر برای کاربردهای آموزشی بکار می‌رود. اسطرلاب رایج و معمولی دستگاه و صفحه مدور فلزی است که از جنس برنز یا برنج یا از آهن و فولاد یا تخته به طرز بسیار دقیق و ظریف و مستحکمی ساخته شده و برای مطالعات و محاسبات کارهای نجومی از قبیل پیدا کردن ارتفاع و زاویه آفتاب، محل ستارگان و سیارات و منطقه البروج و به دست آوردن طول و عرض جغرافیایی محل در تمام مدت شبانه روز و فصول مختلف سال بکار برده می‌شود.

همچنین برای بدست آوردن ارتفاع کوه‌ها و پهنای رودخانه‌ها و سایر عوارض طبیعی زمین و تعیین ساعات طلوع و غروب یکایک ستارگان ثابت و سیاراتی که نام آن‌ها بر شبکه اسطرلاب نقش بسته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این دستگاه برای محاسبه ساعات طلوع و غروب آفتاب هر محل (علی‌الخصوص در دوره اسلام که تعیین ساعات نماز هم برآن اضافه شد) ساخته شده‌است. با توجه به این حقیقت که در هنگام استفاده از دستگاه مذکور هیچ احتیاجی جهت به کاربردن و دانستن فرمولهای ریاضی نیست. (مانند خط‌کش محاسبه‌ای که به وسیله مهندسین به کار برده می‌شود)

 

ویژگی های کتاب اسطرلاب یا شمارشگر نجومی

عنوان کتاب : اسطرلاب یا شمارشگر نجومی

پدیدآورنده : سرفراز غزنی – وزارت علوم و آموزش عالی (بر اساس نسخه منتشر شده در سال 1356 هجری شمسی)

موضوع : علوم نجوم شناسی

تعداد صفحات: 326 صفحه

حجم فایل : 11.7 مگابایت

فرمت فایل : PDF

 

ویدئو معرفی کامل اسطرلاب

دانلود رایگان کتاب اسطرلاب [ شمارشگر نجومی ] به صورت PDF + فیلم
3 امتیاز از 1 رای

2 لایک
0 تا کنون ثبت شده است

نوزده − پانزده =

تمامی حقوق محتوا و قالب برای دانلود پلاس محفوظ است

کپی هر نوع محتوا و عکس از دانلود پلاس فقط با درج لینک فعال به سایت مجاز است.

Copyright ©1397 All Right Reserved

پیوستن به کانال دانلود پلاس